RILASTIL XEROLACT CLEANSING OIL

L1,250.00

Pastron butësisht lëkurën e fytyrës dhe trupit dhe siguron rehati. Ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës duke e hidratuar atë. Indikohet për foshnje, fëmijë dhe të rritur në rast të thatësisë së fortë, lëkurës së brishtë, të prirur ndaj atopizmit dhe kruarjes. Nuk i irriton sytë. Ruan hidratimin e lëkurës për 24 orë.

  • Me Kompleksin Hidratues dhe Riparues.
  • Për lëkurat shumë të thata, të irrituara dhe të prirura për atopizëm.
  • Për bebet, fëmijët dhe të rriturit.
  • Pa derivate të grurit.
  • Testuar klinikisht, oftalmologjikisht dhe nën kontrollin pedriatik.
  • Testuar për nikel, krom, kobalt, palladium dhe mërkur.

INGREDIENTËT : Aqua (Water) • Glycerin • PEG-7 Glyceryl Cocoate • Sodium Cocoamphoacetate • Sodium Lactate • Sodium Lauryl Glucose Carboxylate • PEG-90 Glyceryl Isostearate • Propanediol • Polysorbate 20 • Lauryl Glucoside • Sodium Chloride • Lactic Acid • Coco-Glucoside • Glyceryl Oleate • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil • Niacinamide • Schisandra chinensis Fruit Extract • Laureth-2 • Sodium Citrate • Caprylhydroxamic Acid • Citric Acid • Sorbic Acid • Tocopherol • Hydrogenated Palm Glycerides Citrate • Lecithin • Ascorbyl Palmitate • Parfum (Fragrance).

Përdorimi – Aplikoni produktin në lëkurë të lagur, duke masazhuar butë, si çdo pastrues. Për banjën derdhni 5 pompa në vaskë gjatë mbushjes.

Compare