RILASTIL SUN SYSTEM WATER TOUCH FLUID + AQUA INTENSE SERUM

L3,210.00

Formula inovative, pa emulsifikues, që minimizon fazën e yndyrshme, duke i dhururar lëkurës një ndjesi të mëndafshtë. Ideal për të reduktuar rrezikun e djegies së syve. Përthithet lehtësisht, me një soft-focus dhe veprim matifikues, duke e bërë lëkurën të ndihet velvet. Siguron një mbrojte me spektër të gjerë UVA – UVB dhe i jep lëkurës ndjesi rehatie. Parandalon rrezikun e djegies, shenjave dhe irritimeve nga dielli.

  • Për lëkura sensitive.
  • Rezistent ndaj ujit.
  • Redukton rrezikun e djegies së syve.
  • Jo komedogjenik.
  • Testuar klinikisht.
  • Pa ngjyrues, alkool dhe derivate të grurit.
  • Testuar për nikel, krom, kobal, palladium dhe mërkur.

INGREDIENTËT : Aqua (Water) • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Butylene Glycol • Propylene Glycol • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Ethylhexyl Salicylate • Polymethyl Methacrylate • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Dimethicone • Ethylhexyl Triazone • Silica • Polyester-7 • Glycerin • Neopentyl Glycol Diheptanoate • CI 77891 (Titanium Dioxide) • Microcrystalline Cellulose • Allantoin • Tocopheryl Acetate • Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Disodium EDTA • Schizandra chinensis Fruit Extract • Sodium Hyaluronate • PEG-8 • Cellulose Gum • Sodium Hydroxide • Tocopherol • Phenoxyethanol • Aluminum Hydroxide • BHT • Artemisia umbelliformis Extract • Buddleja davidii Leaf Extract • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Diglycerin • Sodium Lauroyl Glutamate • Ethylhexylglycerin • Ascorbyl Palmitate • Lysine • Magnesium Chloride • Ascorbic Acid • Citric Acid • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate.

Bashkë me kremin e diellit, keni dhe serumin e mirënjohur Rilastil Aqua Intense Serum në format të vogël, i cili hidraton intensivisht lëkurën tuaj.

Përdorimi – Aplikoni serumin në mëngjes dhe në mbrëmje, nԯ fytyrë të pastër. Në mëngjes, pas serumit, aplikoni kremin e diellit, 30 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikojeni disa here gjatë ditës.

Compare